Mėnesio tema | 2024 liepa

Atlygio valdymas

Atlygio ir bonusinių sistemų kūrimas, biudžetas, papildomos vertės, įvertinimas ir pripažinimas

1-eri narystės metai – 12 aktualių HR temų. Kiekvieną mėnesį nagrinėjamai temai išpildyti vyksta webinarai, mokymai, diskusijos, workshopai, interviu su ekspertais. Jei nepavyks dalyvauti, visų susitikimų įrašus galėsi peržiūrėti savo paskyroje. 

Atlygio valdymo sistema be JOKIŲ priedų? Kaip?!

07 02 | RYTMETIS su CEO Mindaugu Jonuškiu

RYTMETYJE SU CEO kalbinsime Novameta vadovą Mindaugą Jonuškį, kuris kažkada pradėjęs nuo pardavimo vadybininko augo kartu su organizacija ir sukūrė klestinčią organizaciją. Išduosiu paslaptį – kiekvienas Novameta vadovas, yra ir personalo vadovas savo komandai. Kaip?

Pokalbio metu aptarsime, kokios personalo valdymo praktikos pasiteisina, kaip pavyksta į jas įtraukti vadovus, kas motyvuoja žmones ir išlaiko juos įsitraukusius bei dar daugybę kitų aktualių klausimų.

Intuicija arba pajauta

07 05 | MANO LAIKAS skirtas personalo vadovo asmenybei su Džiuginta Gruode, ACC

Šią vasarą kviečiame “pabūti” temoje, kurią pavadinome “Personalo vadovo asmenybė”. Laukia net 5 aukščiausios klasės lektoriai. Jų gylis ir gebėjimas perteikti esmę, tikime, paaugins kiekvieno asmenybę. Aptarsime, kokie personalo vadovo asmenybės aspektai svarbūs ir kaip juos vystyti savyje.

Temą atidaro – Džiuginta Gruodė, ACC – verslo lyderių ir vadovų mentorė, sertifikuota ICF ACC koučingo partnerė, sertifikuota Sisteminės Dinamikos metodikos (pagal Bert Hellinger) Organizacijose praktikė, FLOW metodo konsultantė, sąmoningo verslo konsultantė, kursų autorė ir lektorė.

Pasaulinės atlygio sistemų tendencijos

07 10 | WEBINARAS su Jurgita Bajoriūniene

Popandeminiai pokyčiai HR srityje yra akivaizdūs ir ženklūs. Jie atsiliepia praktiškai visose HR veiklose ir valdymo sistemose – atlygis ne išimtis. Kaip naviguoti, ką keisti ir koreguoti, kad spėtume su laikmečio pokyčiais ir vis geriau atlieptume verslo poreikius webinare kartu su Jurgita Bajoriūniene – strateginės personalo vadybos konsultante, sertifikuota Adizes Instituto Lietuva eksperte, organizacijų psichologijos eksperte.

07 15 | TIPS & TRICKS straipnis

HR biudžeto formavimas: praktiniai patarimai

Tips & Tricks rubrikoje eksperto Valiaus Adomaičio, HR Hint Online atlygio ir veiklos efektyvumo valdymo projektų vadovo, HR nuomos verslo vystymo vadovo, konsultanto ir lektoriaus praktiniai patarimai HR biudžeto formavimui. 

Darbdavys 2.0 | Šiuolaikinė darbo rinka - pasaulis vs Lietuva

07 16 | WEBINARAS su Lina Taranenko

Susitikime kalbėsime apie pasaulines ir Lietuvos tendencijas darbo rinkoje ir darbuotojų valdymo srityje. Aptarsime: Naujienas darbuotojų valdyme (“Global Talent Trends 2024” rezultatai ir aktualumas Lietuvai). ES darbo užmokesčio skaidrumo direktyvą ir papildomų naudų politiką bei kas keisis. Pagrindinę įmonės riziką – darbuotoją ir jo sveikatą.  Sužinosime kas keičiasi šiuo klausimu, ką daro Lietuvos darbdaviai ir kitos valstybės. Ir dar daugiau rinkos naujienų ir planuojamų pokyčių kartu su Lina Taranenko, tarptautinės HR konsultacijų įmonės „Mercer Marsh Benefits“ ekspertė turinti 9 metų patirtį šioje srityje, atsakinga už Baltijos šalis.

Lengvai su Giedre | Apie vadovų ugdymą

07 17 | IG LIVE su Giedre Vaitiekūnaite - Urbanovič

  • Ką personalo žmonės gali padarysi stiprinant vadovų komandas?
  • Kaip vystant personalo valdymo procesus kokybiškai sutaupyti ugdymo biudžetą, bet pasiekti rezultatą, t.y. auginti vadovų kompetencijas?
  • Kaip išdrįsti būti patarėju – konsultantu, o ne tik HR funkcijų vykdytoju?

Susitikime mūsų Instagramo LIVE. Šį kartą IG LIVE Giedrė kalbina mūsų kolegę HR Hint Online personalo valdymo projektų vadovę Ingą Radzevičienę. Inga yra viena mylimiausių HR akademija lektorių ir mūsų klientų favoritė. Laukia labai įdomus pokalbis!

07 18 | HR klubo susitikimas gyvai Vilniuje

Komandų formavimas, problemų sprendimas ir organizacinės kultūros stiprinimas su Lego® Serious Play®

Unikali galimybė – net nebūdamas HR Klubo nariu gali sudalyvauti HR klubo gyvuose renginiuose ir pajusti HR klubo atmosferą, artimiau susipažinti su bendruomene, pasitikrinti ar čia TA vieta! 🙂 

Susitikimo metu praktiškai susipažinsime su kūrybine Lego® Serious Play® metodika, skatinančia komandų kūrybiškumą, bendradarbiavimą, įsitraukimą, ir konstruktyvų dialogą. Pasirinkome tris temas, kurios svarbios kiekvienai organizacijai: komandos formavimas ir bendradarbiavimo stiprinimas; problemų sprendimas ir inovacijos; organizacinė kultūra ir elgsena: tvirtos, atvirumu bei pagarba grįstų vertybių kultūros diegimas.

Mokymus fasilituoja: Ugnė Bagušinskaitė – Deepdive.lt įkūrėja, 6 metų patirtį turinti sertifikuota Lego® Serious Play® metodikos specialistė, lektorė, edukatorė, įtraukiančių praktinių užsiėmimų, skatinančių kūrybiškumą, komandinį darbą, inovatyvų mąstymą, efektyvų bendradarbiavimą ir savirefleksiją, organizatorė.

Kas yra Lego® Serious Play®? Tai interaktyvi metodika, padedanti komandoms kūrybiškai spręsti kompleksinius klausimus. Lego® kaladėlės sesijoje tampa pagrindine komunikacijos priemone – dalyviai kuria individualius ir komandinius modelius, atspindinčius jų idėjas ir koncepcijas, susisjusias su organizacijai ar komandai aktualia tema. Iš trimačių modelių sukonstruoti vizualūs žemėlapiai tampa grupinių diskusijų, įžvalgų ir problemų sprendimo pagrindu. Sesijos metu dalyviai vadovaujasi keturių žingsnių procesu. Komandai aktualus klausimas ar problema atsiduria tiesiai ant stalo, todėl kiekvienas gauna galimybę lygiavertiškai prie jos prisiliesti – aptarti, analizuoti, tobulinti ir priimti sprendimus, vedančius siektino pokyčio link.

Ryšio kūrimas per girdėjimą

07 19 | MANO LAIKAS skirtas personalo vadovo asmenybei su Povilu Petrausku

Klausyti ir girdėti nėra vienas ir tas pats. Kartais reikalų pasiutpolkėje atsitinka taip, kad lyg kalbam, lyg klausom, bet visai neišgirstam tai kas svarbu. Kartais taip nutinka, nes iš tiesų per bėgimą nespėjame, bet tikrai pasitaiko ir to, kad tiesiog nebemokame susėsti ir skirti laiko nuoširdžiam pokalbiui, kur klausom, girdim ir kuriam ryšį. Povilas Petrauskas, MCC Vadovų koučeris, koučingo mokyklos steigėjas, koučingo ekspertas, tinklalaidžių “Dvi galvos geriau” ir “Koučingo podkastas” kūrėjas.

Atlygio sistemos valdymas praktiškai

07 24 | GEROJI PRAKTIKA SU Sigita Šalte ir Viktorija Sakapilvyte

Liepos mėnesį Geroji praktika rubrikoje dvi pašnekovės, kurios pasidalins atlygio sistemos valdymo praktiniai pavyzdžiais. 

I dalyje pakalbėsime apie individualizuotą atlygio peržiūrą kaip people first (arba people-centric) kultūros tęsinys. Pranešėja – Sigita Šaltė – skaitmeninės rinkodaros agentūros Evolvery darbuotojų patirties vadovė, turinti daugiau nei 7 metų patirtį vadovaujančiose HR pozicijose.

II dalyje apie atlygio sistemos valdymas didelėje organizacijoje – kaip sistemingai ir efektyviai tai daryti. Pranešėja – Viktorija Sakapilvytė, tarptautinės įmonės “Nobia”, kuriančios ir gaminančios virtuves gyvenimui, Grupės atlygio vadovė.

07 22 | TIPS & TRICKS su Mercer Marsh Benefits​

ES skaidraus atlygio direktyva

Europos Sąjungos skaidraus atlygio direktyva buvo priimta 2023 metų balandį, o jos įsigaliojimas numatytas jau 2026 metais. “Laiko yra, bet ruoštis reikia pradėti jau šiandien,” dalijasi Mercer Marsh Benefits tarptautinės konsultavimo ir draudimo įmonės atstovė Lina Taranenko.  Tips & Tricks rubrikoje kviesime žiūrėti laidų ciklą su skirtingais ekspertais, kuriame sužinosite: Kas šiuo klausimu dabar daroma? Kas laukia darbdavių ir darbuotojų?  Kaip ją įgyvendinti įmonės viduje?  Kokiais būdais ji bus kontroliuojama?

07 23 | NAUJOKO KAVA

HR Klubas naujų narių susitikimas

Norime pasilabinti ir susipažinti su naujais HR Klubo nariais! Todėl kviečiame naujai prisijungusius, arba visus, kurie turi klausimų. Susitikime: aptarsime kaip lengvai naviguoti HR klubo nario paskyroje, atsakysime į kylančius klausimus.

07 25 | GYVAS SUSITIKIMAS KAUNE​

Interaktyvi sprendimų priėmimo simuliacija su WILD WEST CIRCUS

HR komandos turėtų nuolat stebėti rinką ir domėtis naujais įrankiais bei metodais, kurie gali padėti efektyviai valdyti personalą. Todėl HR klube periodiškai kviečiame susipažinti ir patiems išbandyti tai, kas galėtų būti mums vertinga. Šį kartą – sužaidybintą simuliaciją WEST WILD CIRCUS ir jos vieną iš versijų – ugdomąją (kita galima – pramoginė), kuri sukurta sprendimų ir jų priėmimų kompetencijos stiprinimui: pamatyti sprendimų priėmimo procesą, mąstymo ypatybes ir pagerinti darbą komandoje. Simuliacija puikiai tinka ir praktiškai naudojama įvairiose komandose nuo valdybų iki klientų aptarnavimo.

Apie įrankio naudą: Ugdymas yra praktiškas ir reflektyvus. Simuliacijoje yra 65% praktikos, 25% refleksijos ir tik 10% teorijos. Įtraukiami visi dalyviai, nes kiekvienas yra kritiškai svarbus istorijos eigai. Dalyvaujant istorijoje nukrenta kolegų kaukės. Kokios ugdomos kompetencijos? Ugdo sprendimų priėmimo kompetenciją ir su ja susijusias sritis: komunikaciją, aktyvų klausymą, kritinį mąstymą, bendradarbiavimą, planavimą, tikslų siekimą ir t.t. Leidžia komandoms pabūti VUCA aplinkoje ir priimti sprendimus neapibrėžtumo sąlygomis.

Kam ir kodėl gali būti aktualu ir vertinga? Simuliaciją naudoja ir lietuviški vienaragiai, ir jėgos struktūros. Tinka ir startuoliui, ir didelėms tarptautinėms korporacijoms. Padeda valdybų ar IT departamentų sutelkimui. Puikiausiai tinka bendradarbiavimo stiprinimui, naujų darbuotojų integravimui, komandų ugdymui ir net gerinant darbą su klientais. Iki pasimatymo!

PRISIJUNK DABAR!